Wstecz

Strona internetowa w abonamencie – czy to się opłaca?

Abonament vs. Jednorazowa płatność.

Niewielki koszt początkowy inwestycji i obecna sytuacja na świecie sprawia, że usługi w abonamencie stają się coraz bardziej popularne.

W tym wpisie porównany standardowy koszt realizacji strony internetowej oraz strony w abonamencie.

Strony internetowe tworzymy od 2014 roku, staramy się podążać za obecnie panującymi trendami, wiele zmieniło się na przestrzeni lat, obecny kryzys utwierdził nas w przekonaniu, że wprowadzenie usługi strony internetowej w abonamencie pomoże ograniczyć koszty wielu istniejącym firmom jak również ułatwi podjęcie decyzji o jej założeniu osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę w biznesie zwłaszcza w tych niepewnych czasach.

Domena i Hosting

Jeśli posiadasz już stronę internetową wiesz, że domena i hosting są niezbędne by Twoja strona funkcjonowała w sieci. Jeśli nie interesowałeś się tym wcześniej: domena jest to adres Twojej strony internetowej np. spirra.pl, hosting jest to usługa pozwalająca przechowywanie plików Twojej strony na serwerze. Dodatkowo certyfikat bezpieczeństwa SSL jest już dziś standardem, kłódka przy Twoim adresie informuje, że Twoja witryna jest bezpieczna.

Są to usługi, które musisz opłacać raz do roku by Twoja witryna była cały czas dostępna. Średnie ceny na rok 2022:

Domena: 150zł /rokHosting: 500zł/rokCertyfikat SS: 100zł/rok

Ceny usług nie są stałe

Wiele firm w związku z kryzysem energetycznym oraz inflacją podnosi ceny swoich usług. Wielu klientów ostatnimi czasy pisze do nas w związku z wysokimi fakturami rzędu kilku tysięcy złotych.

Jeśli ceny Twoich usług nie uległy zmianie zobacz również czy nie pojawiły się nowe pozycje na fakturze, o takich sytuacjach również coraz częściej się słyszy.

Jeśli posiadasz zwykła stronę wizytówkę możesz rozważyć zmianę operatora, wystarczy najtańsza domena i hosting.

Strony w abonamencie: nie płacisz za powyższe usługi. Nie płacisz za domenę, hosting, certyfikat SSL oraz za obsługę techniczną. Nie musisz przejmować się terminem ważności usług. Na tym etapie oszczędasz 750zł

Projekt graficzny i zdjęcia

Posiadasz już usługi, dzięki którym Twoja strona będzie dostępna w sieci. Czas na stworzenie strony internetowej. Grafik zajmie się przygotowaniem projektu Twojej strony www. Nasza porada: korzystaj z firm, które stworzą Twoją stronę kompleksowo, firm które w swoim zespole posiadają osoby odpowiedzialne za przygotowanie treści, projektowanie i wdrożenie, itd., dzięki czemu zaoszczędzisz swój czas i nie będziesz musiał przejmować się sytuacjami, które nie powinny Cię interesować w razie jakiś problemów. Zdjęcia na stronę możesz przygotować sam lub pobrać darmowe zdjęcia stockowe natomiast za te najlepszej jakości lub związane z branżą specjalistyczną będziesz musiał zapłacić.

Projekt graficzny: ok. 1000zł lubGotowy szablon: ok. 50$ (dolar ostatnio bije swoje rekordy ok. 250zł)Poprawki: 150zł/hLicencjonowane zdjęcia: ok. 150zł/pakietSesja zdjęciowa: kwestia indywidualna

Strony w abonamencie: nie płacisz za przygotowanie projektu lub wykupienie szablonu, zdjęć, ikon i innych elementów graficznych. Na tym etapie oszczędasz ok. od 500 do 1000zł

Przygotowanie treści, prowadzenie bloga

Nie posiadasz treści na stronę? Możesz napisać je sam lub copywriter zajmie się ich przygotowaniem. Dobrze napisany tekst oprócz funkcji informacyjnej wpływa też na wyszukiwanie Twojej strony internetowej. Coraz częściej firmy decydują się na prowadzenia własnego bloga na stronie. Potencjalni klienci mogą trawić na Twoją stronę szukając informacji na dany temat w internecie. Prowadzenie bloga nie jest zabiegiem jednorazowym, a cyklicznym dodawaniem artykułów.

Przygotowanie treści na stronę: ok. 400złProwadzenie bloga: ok. 250zł/post

Strony w abonamencie: nie płacisz za przygotowanie treści i prowadzenia bloga. Na tym etapie oszczędasz ok. 400zł, w przypadku bloga przy 1 wpisie na miesiąc dodatkowo ok. 250zł/msc.

Wdrożenie i administracja

Zaakceptowałeś grafikę, zdjęcia i treść, programista zajmie się wdrożeniem projektu Twojej nowej strony internetowej, konfiguracją usług hostingowych, pocztowych, integracją Google itp. Dokonałeś ostatnich poprawek i przetestowałeś stronę, Twoja strona dostępna jest już w sieci. Samo stworzenie strony internetowej nie wiąże się z tym, że będzie ona łatwo wyszukiwalna, ale na pewno wpłynie ona na wizerunek i postrzeganie Twojej firmy przez klientów. Od tego momentu możesz zająć się jej promocją lub zlecić taką usługę firmie marketingowej. Strona powinna posiadać panel CMS, panel administracyjny, w którym sam będziesz mógł zarządzać stroną i dokonywać aktualizacji np. oferty bez znajomości języków programowania.

Wdrożenie: ok. 1500złObsługa techniczna: 150zł/hAdministracja: 150zł/h

Strony w abonamencie: nie płacisz za wdrożenie, wsparcie techniczne i administrację. Na tym etapie oszczędasz ok. 1500zł, w przypadku administracji np. 2h/msc dodatkowo oszczędasz 300zł/msc.

Podsumowanie

Staraliśmy się przedstawić w prosty sposób proces stworzenia strony internetowej z podziałem na etapy i koszty z nimi związane. Oczywiście ceny mają charakter poglądowy i mogą się one różnić w zależności od cennika firm realizujących zlecenie.

Strona w abonamencieStrona internetowa – Jednorazowa/cykliczna płatnośćPłatności cyklicznebrak opłatok. 750zł / rokDomena, hosting, SSL, obsługabrak opłatok. od 500 do 1000 złProjekt graficzny, zdjęciabrak opłatok. 400zł + 250zł / mscTreści i blogbrak opłatok. 1500zł + 300zł / mscWdrożenie i administracja

Oszczędność w pierwszym miesiącu inwestycji: stworzenie strony internetowej to ok. 2900zł,

dodatkowo chcąc rozwijać swoją stronę i zlecając prowadzenie bloga oraz administrację strony miesięcznie oszczędasz ok. 500zł, a raz w roku oszczędzasz 750zł nie płacąc za usługi powiązane ze stroną www.

Zobacz nasze strony w abonamencie, dobierz pakiet od 99zł/msc.

Czy to rozwiązanie jest dla Ciebie?

Artykuł Strona internetowa w abonamencie – czy to się opłaca? pochodzi z serwisu SPIRRA.PL.

SV
SV
https://spirravision.pl
Jesteśmy ludźmi, którzy czerpią radość ze swojej pracy.
Generated by Feedzy