Z tego artykułu możesz dowiedzieć się:

opieka wordpress

Troska o sprawne działanie strony internetowej, na przykład opieka WordPress, jest kluczowa. Poprzez systematyczne monitorowanie, zapewniamy stabilność Twojej witryny, bloga lub sklepu, co stanowi istotny element bezproblemowego funkcjonowania.

Bezpieczeństwo, szczególnie w kontekście opieki WordPress, stanowi nasz priorytet. Regularne tworzenie kopii zapasowych danych to standardowa praktyka, mająca na celu eliminację ryzyka ataków, które mogą skutkować utratą danych oraz zakłóceniem lub całkowitym zablokowaniem funkcji strony. Naszym głównym celem jest zapewnienie, że Twoja witryna działa sprawnie. Dlatego angażujemy się również w aktualizację wtyczek oraz proponujemy innowacyjne rozwiązania, aby utrzymać jej prawidłową i szybką funkcjonalność.

Opieka WordPress: Samodzielna praca – Koszty i Wyzwania

Zarządzanie stroną WordPress na własną rękę wymaga nie tylko czasu, ale i odpowiedniej wiedzy technicznej. Koszty mogą szybko wzrosnąć, gdy weźmiemy pod uwagę różne aspekty takie jak hosting, domena, certyfikat SSL, tworzenie i aktualizowanie treści, a także bieżące utrzymanie i aktualizacje techniczne. Przykładowa firma XYZ, zarządzająca stroną samodzielnie, może ponosić miesięczne koszty na poziomie 1 370,83 zł. Te wydatki obejmują:

Hosting: Około 50 zł miesięcznie.

Domena: Średnio około 10,83 zł miesięcznie (130 zł rocznie).

Certyfikat SSL: Około 10 zł miesięcznie.

Wprowadzanie Zmian i Tworzenie Grafiki (do 3 godzin miesięcznie): Przy stawce 150 zł za godzinę, koszt wynosi 450 zł.

Wykup Licencjonowanych Zdjęć: Zakładając wykorzystanie 5 zdjęć miesięcznie, koszt może wynosić około 100 zł.

Cykliczne Aktualizacje WordPress i Wtyczek: 150 zł miesięcznie.

Pisanie 2 Artykułów Blogowych: 600 zł (300 zł za artykuł).

Łączny miesięczny koszt samodzielnego utrzymywania:

50 zł (hosting) + 10,83 zł (domena) + 10 zł (SSL) + 450 zł (zmiany i grafika) + 100 zł (zdjęcia) + 150 zł (aktualizacje) + 600 zł (artykuły blogowe) = 1 370,83 zł miesięcznie.

Oprócz kosztów finansowych, istotnym czynnikiem jest też czas poświęcony na zarządzanie stroną, co może odciągać uwagę od głównych celów biznesowych.

Opieka WordPress i Usługa Abonamentowa – Niższe koszty i Wygoda

Z drugiej strony, usługi abonamentowe oferują kompleksową opiekę nad stroną za stałą miesięczną opłatą. W przypadku firmy SV, miesięczny koszt takiej usługi wynosi 650 zł. Jest to znacząca oszczędność w porównaniu do samodzielnego zarządzania.

Usługa abonamentowa obejmuje: te same, wyżej wymienione usługi.

Korzystając z takiej usługi, firma SV nie tylko oszczędza pieniądze, ale także cenny czas. Profesjonalna opieka nad stroną gwarantuje, że wszystkie aspekty techniczne są obsługiwane przez ekspertów, co pozwala właścicielom skupić się na rozwijaniu swojego biznesu.

Łączny miesięczny koszt w abonamencie:

650zł miesięcznie

Porównanie:

Samodzielne Zarządzanie: 1 370,83 zł/miesiąc Usługa Abonamentowa: 650 zł/miesiąc

Roczna oszczędność wynikająca z wyboru usługi abonamentowej w porównaniu do samodzielnego utrzymywania strony internetowej wynosi

8 649,96 zł

Podsumowanie

Po dokładnym przeanalizowaniu obu opcji – samodzielnego zarządzania stroną WordPress oraz korzystania z usług abonamentowych – staje się jasne, że każda z nich ma swoje zalety i potencjalne wyzwania związane z opieką WordPress. Z jednej strony, samodzielne zarządzanie oferuje pełną kontrolę i bezpośredni wpływ na wszystkie aspekty strony, ale wiąże się to z koniecznością posiadania odpowiednich umiejętności, czasu na regularne aktualizacje i utrzymanie, a także większych początkowych kosztów.

Z drugiej strony, usługa abonamentowa, zwłaszcza jeśli chodzi o opiekę WordPress, może znacznie obniżyć miesięczne koszty utrzymania strony (w naszym przykładzie firmy SV, oszczędność wynosi około 720,83 zł miesięcznie). Zapewniając jednocześnie profesjonalne wsparcie techniczne, regularne aktualizacje i tworzenie treści. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala skupić się na głównych celach biznesowych, jednocześnie zapewniając, że strona jest bezpieczna, aktualna i efektywnie zarządzana.

Ostateczny wybór zależy od indywidualnych potrzeb, zasobów i preferencji właściciela strony, zwłaszcza jeśli chodzi o opiekę WordPress. Czy priorytetem jest kontrola i bezpośrednie zarządzanie każdym aspektem strony, czy może wygoda i oszczędność czasu dzięki delegowaniu tych obowiązków? To pytanie, na które każdy właściciel strony internetowej musi odpowiedzieć sam, ważąc korzyści i koszty każdej opcji.

Chcesz ograniczyć koszty prowadzenia strony internetowej?

Skorzystaj z Opieki WordPress.

Kamil Autor: Kamil Kwiatkowki

Jestem doświadczonym projektantem stron internetowych. Moja pasja to nie tylko tworzenie estetycznych i responsywnych projektów, ale również dostarczanie treści o wysokiej jakości. Dzięki mojemu doświadczeniu w branży potrafię dostosować się do indywidualnych potrzeb klientów, tworząc funkcjonalne i atrakcyjne strony internetowe.